6 stycznia 2026 roku w Iwaniskach odbył się barwny i radosny Orszak Trzech Króli, który tradycyjnie zgromadził mieszkańców całej gminy, chcących wspólnie uczcić Święto Objawienia Pańskiego. Ulicami miasta przeszedł kolorowy korowód pełen śpiewu, kolęd i symbolicznych postaci, tworząc niezwykłą atmosferę wspólnoty i radości. Publiczna Szkoła Podstawowa im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iwaniskach również w tym roku włączyła się w obchody tego święta. Trzej Królowie szli w asyście harcerzy z Drużyny „NIEZWYCIĘŻENI” i zespołu tanecznego „Dworzanie”, działającego przy szkole. W rolę mędrców wcielili się uczniowie klasy 8 z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach: Piotr Rusak, Filip Maj i Dawid Górczyński. Młodzież wyróżniała się zaangażowaniem, pięknym wyglądem oraz godną postawą, wnosząc do wydarzenia harcerskiego ducha służby i patriotyzmu. Ich obecność dodała przemarszowi wyjątkowego uroku, a barwne stroje i wspólny śpiew przyciągały uwagę uczestników. W orszaku wzięli też udział przedstawiciele władz z Panem Burmistrzem Markiem Stańkiem na czele i proboszczem parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej ks. Dziekanem Leszkiem Zajezierskim. W barwnym korowodzie wzięli też udział druhowie z OSP, przedstawiciele Związku Pszczelarzy, Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych radni rady miejskiej, sołtysi oraz mieszkańcy naszej gminy. Orszak wyruszył o godzinie 11.30 z Placu Czerwonego, szedł przez rynek, by w końcu dotrzeć do Kościoła pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Tam Trzej Królowie pokłonili się przed Dzieciątkiem Jezus i złożyli dary. O godzinie 12.00 odprawiona została uroczysta Msza Święta, podczas której Harcerze Drużyny „NIEZWYCIĘŻENI” włączyli się jako Liturgiczna Służba Ołtarza.
Udział harcerzy i zespołu Dworzan w Orszaku Trzech Króli stał się ważnym elementem lokalnych obchodów, pokazując, że młodzież z Iwanisk chętnie angażuje się w życie religijne, kulturalne i społeczne swojej społeczności.
W orszaku brali udział następujący Dworzanie: Fitek Maciej, Fitek Bartosz, Hamera Oliwia, Kijanka Natalia, Kolasa Lena, Sabat Magdalena, Szczucka Nikola Szostak Julia, Staniek Karolina, Szymański Maciej, i harcerze: Gołyska Magdalena, Góral Małgorzata, Górczyński Dominik, Górczyński Michał, Janik Lena, Sierant Dominik, Stasica Milena, Stepień Jan, Szostak Natalia, Ścibisz Milena, Szuba Daria, Wójcik Małgorzata. Aniołkiem była Malwinka Fitek
Opiekunami uczniów były Panie: Elżbieta Dziama, Magdalena Górczyńska.