"Na drogach ludzkich sumień Bóg postawił wielki drogowskaz - Krzyż"
Dnia 5 kwietnia 2023r. na szkolnej scenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach uczniowie klas: Vb, Va, IVa i VIa wystawili spektakl wielkanocny na podstawie „Małego Księcia” pod tytułem „Szukam przyjaciela”. Program ten miał charakter religijny, ale także profilaktyczny. Ukazywał bowiem różne postawy ludzi współczesnego, zabieganego i pędzącego świata, w którym „ludzie wśród ludzi” mogą czuć się samotni. Zwracał uwagę na szukanie prawdziwych wartości w życiu – dobra, prawdy, miłości – i głębokiego sensu życia, które ma swoje źródło w Bogu. Wraz z Małym Księciem uczestnicy spotkania wybrali się w podróż poszukiwania przyjaciół. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że przyjaciół nie można kupić, skopiować, bo przyjaciel jest kimś wyjątkowym – jedynym w swoim rodzaju. Przesłanie spektaklu było proste: o przyjaciela trzeba się postarać, czasem poszukać, czasem poczekać...i tego życzymy wszystkim uczniom – aby znaleźli prawdziwych przyjaciół. Spektakl był ubogacony odpowiednią muzyką, pieśniami i piosenkami religijnymi, które dopełniały przesłanie występu. Miłym dla wszystkich akcentem okazał się taniec do piosenki „Siedem grzechów głównych” ukazujący walkę dobra ze złem i zwycięstwo dobra mające swe źródło w zbawczej ofierze Jezusa Chrystusa. Uczniowie zaprezentowali swój spektakl podczas rekolekcji wielkopostnych. Drugi występ odbył się dla całej braci uczniowskiej w czasie Wielkiego Tygodnia wprowadzając w atmosferę przeżywania najważniejszych wydarzeń zbawczych – refleksji, wyciszenia i skupienia. Śpiew, muzyka, recytacja wierszy i tekstów, taniec sprawiły, że każdy z wielką ciekawością był nim zainteresowany, a wspaniała dekoracja dopełniła innowacyjne przedstawienie. Nad całością przedsięwzięcia czuwały: pani Aneta Kargulewicz i pani Joanna Madej. Choreografię do tańca opracowała i przygotowała pani Elżbieta Dziama, a scenografię pani Katarzyna Szczepańska. Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły – pani Anna Michalska – Kapsiak podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie programu i złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Wyrazy uznania i wdzięczności za innowacyjność i pomysłowość oraz wielkanocne życzenia w imieniu swoim i pana Burmistrza Marka Stańka przekazała pani Zofia Kokosa - Przewodnicząc Komisji ds. Oświaty, Kultury, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego.